بیت کوین چیست؟

bitcoinfree

نام لاتین: Bitcoin با نماد: BTC یک ارز دیجیتالی است که از طریق الکترونیکی توزیع و استفاده  می شود. این شبکه پولی دیجیتال غیر متمرکز و کاربر به کاربر است. هیچ شخص یا نهاد این شبکه را کنترل نمیکند. ارز دیجیتالی بیت‌کوین نمی تواند خارج از برنامه باشد و یا چاپ و ایجاد شود، و تعداد آن محدود است. فقط ۲۱ میلیون کیلو بیت برای همیشه تولید خواهد شد. معاملات شبکه بیت‌کوین در یک ورودی عمومی مبتنی بر Blockchain ذخیره می شوند.

در واقع بیت‌کوین و تکنولوژی پشت این پول و مزایای این فناوری، شرایطی را فراهم کرده اند تا نتیجه بگیرند که سیستم مالی و پولی جاری جهان، برای سال هایی که مبادلات مالی انجام شده، اشتباه  بوده است و علت آن ضعف و عدم فن آوری دیجیتال پول آینده، بیت کوین است.

چه کسی بیت کوین را ساخته است؟

بیت‌کوین برای اولین بار در سال ۲۰۰۹ به عنوان یک نرم افزار متن باز توسط یک برنامه نویس ناشناس (یا گروهی از برنامه نویسان) تحت نام مستعار ساتوشی ناکاموتو  (Satoshi Nakamoto) معرفی شد. شایعات زیادی در مورد هویت واقعی ساتوشی وجود دارد، اما اکثر مردم نام برده شده به عنوان خالق بیت کوین، این ادعای را رد کرده اند.

 ناکاموتو در آن زمان خود را یک مرد ۳۷ ساله که در ژاپن زندگی می کند، معرفی کرده است. با این حال، در مورد این ادعا تردید وجود دارد، زیرا مهارت او در زبان انگلیسی بسیار خوب است و هیچ نشانهایی از نرم افزار او در ژاپن وجود ندارد. در اواسط سال ۲۰۱۰، نکتامو به انجام برخی کارهای دیگر ادامه داد و بیت‌کوین را با چندین عضو اصلی انجمن بیت کوئین ارائه داد. ساتوشی گاوین اندرسون را به عنوان برنامه نویس و توسعه دهنده اصل معرفی کرده است.

برآورد شده است که ناکاموتو یک میلیون بیت کوین دارد که در قیمت های فعلی حدود ۶.۵ میلیارد دلار تخمین زده می شود.

چگونه Bitcoin کار می کند؟ بلوک چینی چیست؟

کاربر در کیف پول خود می تواند تنها مقدار بیت کوین ، مراحل و نتایج معامله را مشاهده کند. پشت فرایندهای شبکه Bitcoin، یک دفتر حساب عمومی به نام Block of China وجود دارد.این دفتر حساب شامل تمام معاملاتی است که پردازش شده است. سوابق دیجیتال معاملات در بلوک های هستند. معاملات توسط کاربران یا کیف پول خود رمزگذاری می شوند و به شبکه ارسال می شوند. از آنجا که بیت‌کوین یک ارز یا ارز رمزپایه یا و یا رمزنگاری ارز است. این تراکنش های رمزگذاری شده در بلوک ها گنجانده شده است.

اگر کسی تلاش کند فقط یک حرف یا شماره را در یک بلوک تراکنش تغییر دهد، این همه بلوک ها را تحت تاثیر قرار می دهد. از آنجا که این یک حساب عمومی است، سوء رفتار یا تقلب به راحتی می تواند توسط هر کسی قابل تشخیص و اصلاح باشد. هر کاربر در کیف پول خود می تواند اعتبار هر معامله را بررسی کند. اصالت هر تراکنش توسط امضای دیجیتال آدرس ارائه شده محافظت می شود.

 

       .             حتما بخوانید: کارت اعتباری بیت کوین جان مک کافی

روش های دریافت بیت کوین

  • بیت کوین ها عموما از طریق عملیات استخراج معدن (معادن) به دست می آیند که روند پردازش تراکنش بیت‌کوین است. این روش نیاز به داشتن کامپیوترهای قدرتمند و سخت افزار دارد.
  • خرید بیت کوین از ارز بورس
  • برخی از وب سایت های بازی همچنین به کاربران خود بیت کوین می دهند.
  • بیت کوین را می توان با پذیرش بیت کوین به عنوان پرداختی برای کالاها یا خدمات دریافت کرد.

 

       .             حتما بخوانید: ماینینگ یا استخراج بیت کوین چیست؟

شبکه بیت کوین

هر کاربری که به شبکه بیت‌کوین متصل است یک گره است. در شبکه بیت‌کوین، هر گره با چندین گره ارتباط دارد. برای انتقال پول، گره فرستنده بیتکوین یک درخواست انتقال را ایجاد می کند و آن را با کلید خود امضا می کند. سپس درخواست را برای تمام گره های متصل به آن ارسال می کند. این گره ها همچنین این درخواست را به تمام گره های مربوطه ارسال می کنند و به این ترتیب درخواست در سراسر شبکه پخش می شود.

دیدگاه حقوقی بیت کوین

“پول بیت‌کوین” یک وضعیت قانونی دارد،  پول بیت کوین به پذیرش وضعیت قانونی آن توسط دولت ها بستگی دارد.تا کنون، هیچ حکومتی حتی ژاپن بیت‌کوین را به عنوان پول رسمی نشناخته‌است، و دولت های ایالات متحده، آلمان و چین بر کالا  بودن بیت‌کوین تأکید دارند.  بیت‌کوین یک کالا است که می تواند به عنوان ابزار پرداخت در سیستم حقوقی ژاپن و آلمان مورد استفاده قرار می‌گیرد.


Embed: Start at:

 


bitcoin

 BITCOIN#

#ارز_دیجیتالی   #بلوک_چینی   #بیت_کوین   #ناکاموتو_شبکه  #بیت_کوین  #ساتوشی_گاوین_اندرسون

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *