بازاریابی مبتنی بر حساب ABM در ADS

what-is-account-based-marketing

چگونه برای بازاریابی مبتنی بر حساب از تبلیغات گوگل استفاده کنیم؟

در چند سال اخیر بازاریابی مبتنی بر حساب(Account Based Marketing /ABM) تبدیل به یک حرف بزرگ در صنعت بازاریابی دیجیتال شده است.

بسیاری از شرکت های B2Bو SAAS (به خصوص انهایی که به دنبال حساب های بزرگ هستند) در سیستم عامل های ABM به شدت سرمایه گذاری می کنند، که به انها امکان می دهد مخاطبین بالقوه را با پیام های سفارشی ومحتوای متن از طریق کانال های مختلف بازاریابی ،هدف قرار دهند.

با این حال برخی از بازاریابان فکر نمی کنند که تبلیغات گوگل بخشی از ترکیب ABM خود باشند. چطور با بازاریابی مبتنی بر حساب ، تبلیغ کنندگان می خواهند تبلیغات و پیام های منحصر به فرد را به شرکت های خاص یا تصمیم گیرندگان ارائه دهند؟

با استفاده از تبلیغات گوگل ، شما نمیتوانید کنترل کنید که چه کسانی جستجو می کنند یا چه کسانی لینک ها را کلیک می کنند و یا دنبال آگهی ها هستند.حتی با گزینه های گوناگون مبتنی بر مخاطب و مبتنی بر مسیر های جغرافیایی که گوگل در اختیار  قرار داده است هنوز هم غیرممکن است که هدف قرار دادن گوگل به کاربران بسیار خاص محدود شود.

 بنابراین ، شبکه های تبلیغاتی مانند LINKEDIN ، فیس بوک ، شبکه های برنامه نویسی و یا سیستم های جانبی (DSPs)برای استراتژیABM بیشتر جذاب هستند زیرا می توانند تبلیغات را به افراد خاص یا به صنعت ، شرکت یا عنوان شغلی ارائه دهند.حقیقت این است که اگر از تبلیغات گوگل در استراتژی بازاریابی مبتنی بر حسابتان استفاده نکنید ،فرصت زیادی را از دست داده اید.

بازاریابی مبتنی بر حساب(ABM) یک عملیات پیچیده است که نیاز دارد شما حسابهای هدف را انتخاب کنید ، آگهی های بسیار سفارشی مرتبط با محتوای شخصی شده را دنبال کنید و فعالیت هارا در مراحل فروش هدایت کنید.خرید یک پلت فرم َABM یا ایجاد یک استراتژی ABM یک سرمایه گذاری بزرگ است.

بدون ترافیک وب ، استراتژی  ABMشما ،بی استفاده است. این زمانی است که از تبلیغات گوگل استفاده می شود. تبلیغات گوگل (با گزینه های آن ، از جمله جستجو، نمایش،ویدیو و تبلیغات بازاریابی دوباره) میتواند منبع برتر برای هدایت ترافیک به سایت شما باشد و باعث شود شما فرایند  ABMخود را انجام دهید.

تهیه یک استراتژی ABM با جستجوی گوگل:

هنگامی که شما به دنبال سازمان های بزرگ هستید و مخصوصا تلاش می کنید تا بر تصمیم گیری های و کاربران نهایی برای محصولات و خدمات خود تاثیر بگذارید میتواند کار خیلی دشواری باشد زیرا اغلب صدها و حتی هزاران نفر از افراد با عنوان شغل مشابه در هر شرکت وجود دارد. پس از انجام جستجوی گوگل، بسیاری از این افراد در سایت شما قرار خواهند گرفت. یک کلیک و بازدید از سایت شما از یک اگهی جستجوی گوگل می تواند اطلاعات زیادی در مورد بازدید کننده را نشان دهد، از جمله انچه که در ابتدا جستجو کرده اند.

بر اساس این اطلاعات ، پلت فرم ABM می‌تواند حساب را از طریق کانال حرکت دهد ، استراتژی آینده را تنظیم کند و سیگنال فروش و تیم بازاریابی را برای اقدامات مناسب ارسال کند.

چطور از ترافیک جستجوی گوگل برای ABM کمک می کند آن را حرکت دهد؟

همانطور که گفته شد ، ترافیک وب مانند سوختی است که موتور بازاریابی مبتنی بر حساب شما آن را اجرا می کند.اکثر پلت‌فرم‌های ABM توانایی پیگیری IPهای تجاری را دارند و اطلاعاتی در مورد اینکه شرکت ها به سایت شما می آیند و چگونه با محتوای شما ارتباط برقرار می کنند را ارائه می دهد.برای کسانی که نمی توانند از پلت فرم های ABM گران قیمت یا ABMهایی که در خانه ساخته می شوند استفاده کنند، ابزار های پیاده سازی مستقل معکوس کردن IP مانند LeadForensics و Lead Lander وجود دارد.

هنگامی که یک شرکت در لیست هدف شما یک آگهی جستجوی گوگل را کلیک کند، می‌توانید سوالات، صفحات بازدید شده، محتوای تعاملات، تبدیل ها و محل دفتر/شعبه را ببینید.به عنوان یک بازاریاب ،پس از آن می توانید به مرحله بعدی هدایت کردن بروید.این همچنین توانایی فروش برای خاتمه‌ی موفق را ایجاد می کند.

در اینجا چند نمونه از چگونگی انتخاب گزینه های تبلیغاتی PPC مختلف می توان انواع مختلف کلیک برای استراتژی ABMخود را ایجاد کرد :

 کلیک براساس یک کلید کلی :

هنگامی که یک نفر از یک شرکت که هدف شماست پس از جستجوی کلیدی کلی به عنوان مثال “نرم افزار مدیریت PPC” به سایت شما می آید. به این معنی است که آنها “در بازار ” هستند، محصول را تحقیق می کنند و شاید به فروشندگان مختلف نگاه کنند. استراتژی ABM شما می تواند به نفوذ در آن حساب ها کمک کند، آنها را در مورد پیشنهادات خود بیشتر اموزش دهد و استراتژی را برای حرکت انها در کانال ایجاد کند.

 سوالات جستجو عبارتند از کلمات کلی مانند شرکت ها، بیشترین، مقرون به صرفه ترین، آنچه که، کلاهبرداری، مشاوره و یا بررسی.

براساس کلمات کلیدی در پرس و جو، کمپین ABM شما می تواند برای پاسخ به این سوالات یا نگرانی ها تنظیم شود. تیم فروش می تواند در انتها پیگیری کند.

کلیک از طرف رقیب شما باشد:

شرایط مارک تجاری در پرس‌و‌جو به این معنی است که مشتری بالقوه در چرخه خرید و تحقیق از فروشندگان مختلف است. شما می توانید براساس این عمل کنید که اگر نام تجاری شما مورد جستجو قرار گرفت، حرکت کند یا اگر نام شرکت شما نام برده نشد، استراتژی‌ای برای برنده شدن در برابر رقیب خود بسازید.

۳روش دیگر برای استفاده تبلیغات گوگل با استراتژی ABM شما:

جستجوی گوگل یک ابزار قدرتمند برای استراتژی ABM شماست اما این تنها راه استفاده از تبلیغات PPC شما برای افزایش استراتژی بازاریابی مبتنی بر حساب شما نیست.در اینجا سه روش دیگر برای استفاده از تبلیغات گوگل در استراتژی ABM شما وجود دارد:

۱-تبلیغات Google Display و یوتیوب خود را با ای بی ام تنظیم کنید: همانند جستجوی گوگل ،تبلیغات بنر و ویدیو میتواند ترافیکی را که از شرکت در لیست ای بی ام شما می اید تولید کند.من به شدت کمپین های بنر عمودی که کمک میکند تا ظاهر تبلیغات در مقابل حرفه ای که در صنعت خاص کار میکنند را محدود کنند را توصیه می کنم.

۲-بازاریابی در گوگل برای ABM: بازاریابی بهترین پیشنهاد گوگل است که می تواند با بازاریابی مبتنی بر حسابداری به طور کلی ادامه یابد.افرادی که قبلا یک سایت را بازدید کرده اند با تبلیغات شخصی خدمتی به انها ارائه می شود و سپس می توانند با محتوای خاصی که انتخاب می کنند ارتباط برقرار کنند.برای اینکه گوگل برای تبلیغ مجدد شما بازاریابی کند.

لیست بازاریابی باید حداقل ۱۰۰ نفر را داشته باشد که طی یک دوره ۳۰ روزه از سایت شما بازدید کرده اند.این می تواند کافی باشد که هر شرکت در لیست ای بی ام خود به طور جداگانه هدف قرار دهد،اگر بعد از بزرگترین حساب های سازمانی قرار بگیرید.

۳-اهداف جدید برای بازاریابی مبتنی بر حساب را با تبلیغات گوگل کشف کنید: نرم افزار ای بی ام و ابزار معکوس آی پی توانایی باز کردن شرکت هایی را دارند که از سایت شما بازدید می کنند.با استفاده از این ابزار ،می توانید سازمان های بسیاری را از تبلیغات گوگل پیدا کنید اما نه از لیست حساب ای بی ام خود.

به عنوان مثال، اگر شما در حال تلاش برای فروش به صنعت مواد غذایی و آشامیدنی هستید، ممکن است یک کمپین ای بی ام را انتخاب کنید که بزرگترین نام هایی مثل Kroger یا Trader Joes را انتخاب کند. اما در عین حال، در حالی که تحقیق بر روی کسانی که تبلیغات گوگل خود را کلیک کرده اند، شما ممکن است یک شرکت عظیم را پیدا کنید که هیچ تجارتی انجام نمی دهند و فروشگاه های کوچکی را در سراسر کشور اداره می کند.

ABM  و PPC با هم بهتر کار می کنند.

در نهایت، سیستم عامل ای بی ام همچنین می تواند به کمپین های گوگل شما کمک کند.به جای بررسی تبدیل یا گوگل Analytics،بازاریابی مبتنی بر حساب شما می تواند نشان دهد که چه چیزی واقعا برای تعامل،اموزش ،نفوذ و فروش به کار می رود.شاید بخواهید یک کمپین که یک تبدیل واحد را ایجاد نکرده است را متوقف کنید؟قبل از انجام این کار ابتدا با نرم افزار ای بی ام خود چک کنید که اگر کمپین PPC اولین نقطه بزرگترین معامله شما بود، ممکن است بخواهید تجدید نظر کنید.

Google_Display#

#بازاریابی_مبتنی_برحساب

#تبلیغات_گوگل

#مخاطبین_بالقوه

#تبلیغاتی_PPC

#استراتژی_ABM

#موتور_بازاریابی

#جستجوی_گوگل

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *