تفاوت SEM و SEO

SEO-Vs-SEM-

صاحبان کسب و کارهای کوچک در مورد SEO و تاکتیک های مختلف آن برای کمک به کسب جایگاه خوب در نتایج جستجوی ارگانیک مطالبی را می‌دانند. استفاده از سرویس SEM (بازایابی موتور جستجو) روش مهم دیگری است که صاحبان کسب و کارهای اینترنتی نباید  آن را پشت گوش بیندازند; که این روش شامل بهینه سازی موتور جستجو (SEO)، تبلیغات پولی و دیگر سرویس های مرتبط با موتور جستجو می باشد.

با اینکه دو عبارت SEO و SEM مشابه هم هستند و گاهی اوقات نیز بجای یکدیگر به کار می روند اما باید بدانید که دارای تفاوت هستند.

SEO چیست؟

SEO یا بهینه سازی موتورهای جستجو شامل تمام استراتژی هایی هست که جهت شناسایی هرچه بهتر محتوای وبسایت شما به موتورها جستجو به کار می رود؛ که با پیاده سازی صحیح استراتژی های سئو، وبسایت شما بیشتر در نتایج جستجو نمایش داده می‌شد. همانطور که می‌دانید هدف از اجرای یک سئوی موفق رسیدن به بهترین جایگاه در صفحه اول نتایج موتورهای جستجو می باشد. زیرا کاربران اینترنت معمولا به صفحات بعدی نخواهند رفت.

بنابراین اگر به دنبال هدایت ترافیک به وبسایت خود هستید باید به مکان قرار گرفتن وبسایت‌تان‌ در صفحه نتایج جستجو اهمیت دهید.

برخی از شیوه هایی که در اجرای سئو باید بکار بگیرید:

تهیه و انتشار محتوای هدفمند و مناسباستفاده از کلمات کلیدی و تحلیل آنهاساخت لینکاستفاده از لینک شبکه های اجتماعی در وبسایت مثل فیسبوک و توییتر

بازاریابی موتور جستجو (SEM)چیست؟

بسیاری از مردم با راه اندازی وبسایتی با محتوای خوب و همچنین پیاده سازی استراتژی های درست سئو، وارد دنیای کسب و کار آنلاین می‌شوند؛ اما به اصول دیگری در این عرصه مثل بازاریابی موتور جستجو (SEM) اهمیت نمی دهند.

SEM دارای مفهوم گسترده تری نسبت به SEO بوده و علاوه بر بهینه سازی موتور جستجو، دارای امکانات مختلفی برای استفاده از تکنولوژی موتورهای جستجو هست که در این میان می توان از تبلیغات پولی، تمام فعالیت های مرتبط با تحقیق و بررسی در بازاریابی اینترنتی و جایگاه یابی وبسایت در موتورهای جستجو نام برد؛ که این عملکردها نهایتا به افزایش نمایش محتوا و حجم ترافیک وبسایت شما منجر می شوند.

هزینه تبلیغات شما در سرویس SEM بر اساس تعداد کلیک هست. به این معنا که بابت هر کلیکی که بر روی لینک وبسایت‌تان می شود، با توجه به ارزش کلمه کلیدی مورد نظر مبلغی را هزینه کنید. همچنین تبلیغات در یک کمپین SEM به مصرف کنندگانی که به طور مشخص به دنبال محصول و یا سرویس شما هستند نمایش داده می شود، در نتیجه نرخ تبدیل بالاتر خواهد بود.

تفاوت SEM و SEO

همانطور که در مطالب بالا عنوان شد، SEM مفهوم گسترده تری نسبت به SEO را در بر می گیرد. به اینصورت که SEO به نتایج بهتر جستجوی ارگانیک کمک کرده و SEM از موتور جستجو برای تبلیغ وبسایت یا کسب و کار شما به مشتریان اینترنتی و فرستادن ترافیک هدفمند بیشتر به وبسایتتان استفاده می کند.

برای مثال زمانی که افرادی در اینترنت به دنبال آخرین مدل کیف دستی هستند، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) موجب می شود که به صورت ارگانیک وبسایت شما به کاربران نمایش داده شود در حالی که در سرویس SEM با استفاده از تبلیغات پولی لینک وب‌سایت شما، به صورت برجسته در بالا و یا کنار نتایج جستجوی ارگانیک نمایش داده می شود.

SEM و SEO با یکدیگر رقابت نمی کنند. SEO زیرمجموعه ای از خدمات SEM است. درنتیجه اگر می خواهید در کسب و کار اینترنتی موفق باشید باید هم در نتایج جستجوی ارگانیک و هم در قالب لینک های تبلیغاتی نمایش پیدا کنید؛ پس به هر دوی این سرویس ها استفاده کنید.

Difference_sem_seo      #SEM      #SEO#      #بهینه_سازی      #تفاوت_SEM_SEO      #محتوای_هدفمند     #موتور_جستجو     #نتایج_جستجو    #تبلیغات     #کسب_و_کار_آنلاین

jQuery(document).ready(function ($) {
$(“#heading-animated-78fd43257e8c57904da5f197c5fa1dc6 .sh-heading-animated-typed”).typed({
strings: [“به سرعت در رنک های بالای موتورهای جستجو باشید.”,”با چندکلیک رتبه‌ی خود را در نتایج جستجو بالا ببرید.”, ],
contentType: ‘html’,
typeSpeed: 0,
loop: true,
startDelay: 300,
typeSpeed: 80,
backSpeed: 0,
backDelay: 700,
});
});


افزایش رتبه تضمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *