گوگل ادوردز چیست و چگونه تبلیغ میکند؟

ادوردز به شما اجازه می دهد با پرداخت هزینه در صفحه نتایج گوگل ظاهر شوید.

گوگل ادوردز، سیستمی است که زیر نظر گوگل کار می‌کند. گوگل، سیستم  ادوردز را برای کمک به شما در بازاریابی محصولات یا خدماتتان در موتور جستجوی گوگل و سایت های وابسته به آن توسعه داده است. در روش تبلیغاتی گوگل ادوردز متن تبلیغ در نتایج گوگل برای کوئری های مرتبط نشان داده می شود.

این یک سیستم پرداخت به ازای کلیک ( PPC یا Pay-per-click) است.این موضوع به این مفهوم است که، شما باید مزایده و سرمایه گذاری انجام دهید.برای این مزایده یک سری عبارات جایگاه تبلیغ را تعیین کنید. تنها در صورتی هزینه پرداخت می‌کنید که کاربر بر روی تبلیغتان کلیک کرده باشد.

در گوگل ادوردز تبلیغ به شکل متن کوتاهی نمایش داده می‌شود. این متن در برگیرنده موارد مختلف است .از جمله دو عنوان، توضیحات و لینک URL به سایت یا صفحه خاصی از سایت است. تبلیغ جایی از صفحه نتایج دیده می‌شود که شما می‌خواهید. به طور مثال بالا یا پایین صفحه اول نتایج جستجوی گوگل.

معمولا تبلیغات در بالا و پایین نتایج جستجوی طبیعی ظاهر خواهد شد. شما می‌توانید بر اساس مزایده خود، جایگاه تبلیغ را نیز مشخص کنید.

مطالعات و تحقیقات انجام شده در این زمینه نشان داده است که، ۸۷ درصد از کاربران صفحات بعدی جستجو را بررسی نمی‌کنند. علاوه بر این هر چقدر تبلیغ شما جایگاه بالاتری داشته باشد بازدیدکنندگان بیشتری به خود جذب می‌کند و کاربران بیشتر از سایر تبلیغ ها بر روی آن کلیک می‌کنند.

چرا باید از گوگل ادوردز استفاده کنیم؟

واضح است که تفاوتی بین نوع بازدیدکنندگان در سایت وجود دارد. بازدید کنندگانی که ممکن است سایت را در نتایج طبیعی گوگل پیدا کرده باشند رفتار متفاوتی با بازدید کنندگانی که از طریق گوگل ادوردز وارد سایت شده اند خواهند داشت. دلیل این امر بسیار ساده است. ترافیکی که از طریق جستجو و گشت و گذار به عبارتی با سئو به دست آمده باشد، مربوط به بازدید کنندگانی است که اغلب به دنبال اطلاعات هستند.

در صورتی  که بازدید کنندگان تبلیغات پولی به خوبی می دانند که بر روی تبلیغ کلیک می کنند و به دنبال خرید محصول یا خدمات موردنیاز خود هستند. بنابراین شما به میلیون ها بازدیدکننده مروری (از طریق نتایج طبیعی) نیاز ندارید. در عوض به بازدیدکنندگان خاص و هدفمندی نیاز دارید که از طریق ادوردز وارد سایت شده اند.

تبلیغات در گوگل به همین سادگی نیست!

متاسفانه برای اینکه بتوانید جایگاه و ترافیک خوبی به دست آورید، باید مزایده زیادی بر روی عبارات داشته باشید. شما می توانید اکانت گوگل ادوردز و کمپین خود را در عرض چند دقیقه تنظیم و راه اندازی کنید، اما بدون مدیریت درست قادر نخواهید بود از بودجه خود به خوبی استفاده کنید و نتایج خوبی به دست آورید.

اگر مدیریت خوبی نداشته باشید ممکن است کاربر بعد از ورود به سایت به خاطر نامرتبط بودن متن تبلیغ و محتوای سایت نا امید شود. در چنین شرایطی کاربر به عقب بر می گردد و همین امر باعث می شود بودجه و مشتری احتمالی خود را از دست بدهید.

علاوه بر این، از طریق مدیریت موثر گوگل ادودرز نه تنها کمپین شما در به دست آوردن ترافیک هدفمند و مرتبط به سایت خوب عمل خواهد کرد، بلکه مقدار هزینه ای که برای هر عبارات دلخواه پرداخت می‌کنید، کمتر از رقبا خواهد بود.

گوگل چگونه تبلیغات را دسته بندی می‌کند؟

گوگل زمانی که در مورد جایگاه تبلیغ و مزایده تصمیم گیری می‌کند، فاکتورهایی در مورد مزایده  bid (یا هزینه‌ای که برای هر کلمه در نظر گرفته‌اید) و تعداد افرادی که از طریق هر تبلیغ بر روی آن کلیک کرده اند را در نظر می‌گیرد. گوگل ادودرز به تبلیغات موثر اولویت بیشتری می دهد. اگر تبلیغ و مقصد آن به عبارت موردنظر مرتبط باشد، بازدیدکنندگان بیشتری از طریق پرداخت به ازای کلیک (تبلیغات گوگل) به سایت شما خواهند آمد. بازدیدکننده خوب می تواند به مشتری خوبی تبدیل شود.

برای تبلیغات در گوگل از کجا شروع کنیم؟

اگر می خواهید از گوگل ادودرز استفاده کنید و نمی دانید از کجا باید کار خود را شروع کنید، همین حالا با آگامدس تماس بگیرید. در سایت آگامدس می‌توانید  از بین تعرفه های موجود در صفحه اصلی (خانه)  و یا از منو پکیج تعرفه‌های تبلیغاتی یک مورد را انتخاب کنید و سفارش دهید.

 

اگر در مورد انجام تبلیغات در گوگل ادوردز شک دارید و بخاطر از دست دادن سرمایه خود می‌ترسید، می‌توانید این واقعیت را در نظر داشته باشید که بر اساس شاخص‌های کارایی کلیدی بازاریابی (KPIs)، تبلیغات در گوگل هنوز هم بالاترین نرخ تبدیل و ROI را تولید می‌کند.

دو برابر کردن نرخ تبدیل با تبلیغات گوگل ادوردز

۱- مهندسی معکوس، روشی برای خرید

مهندسی معکوس که به آن مهندسی تماس هم گفته می‌شود، در واقع فرآیند استخراج دانش یا اطلاعات دیزاین و طراحی  از هر چیزی که ساخته شده و بازیافت شده است یا تولید هر چیزی براساس اطلاعات استخراج شده است.

بعنوان یک تازه کار، هنگامی که یک مفهوم خاص، روش یا استراتژی جدید به گوشتان میخورد که به نظرتان کارآمد است، فقط در مورد نتیجه کار هیجان زده نشوید بلکه درست مطالعه کنید و اطلاعات کافی در مورد آن زمینه کسب کنید تا بتوانید خودتان اجرایش کنید.

۲-استفاده از بازاریابی مجدد بعنوان یک ابزار CRO

بازاریابی مجدد یک راه مؤثر برای بهبود نرخ تبدیل ورودی سایت (CRO) است و به شما کمک می‌کند تا بازدیدکنندگان ناراضی را برای بازگشت به سایت خود متقاعد کنید. این بخشی از فرآیند تکمیل هدف است و تنها با یک ابزار مناسب پیگیری تبدیل‌ها میسر خواهد شد.

۳-تست طراحی صفحه فرود و اصلی

کپی از تبلیغات شما نرخ کلیکتان را کنترل می‌کند، این در حالی است که لندینگ پیج شما بر روی نرخ تبدیل تأثیرگذار است. معیارهای متفاوتی بر روی نوع تبدیل اثرگذار هستند. طراحی صفحه اصلی و لندینگ پیج، تمامی تفاوتها را در نرخ تبدیل کمپین تبلیغاتی شما رقم می‌زند.

۴-هماهنگی کپی تبلیغ خود  با صفحه فرود

این مورد ایده فوق العاده‌ای است.  اگر می‌خواهید از تبلیغ در گوگل خود بیشترین کلیک ممکن را دریافت کنید، شما باید تبلیغ خود را با لندینگ پیج‌تان هماهنگ کنید.

در این صورت کلیکهای شما تأثیری معنادار خواهد داشت و نمره کیفیت شما بالاتر خواهد رفت.

#گوگل_ادودرز  #تبلیغات #ترافیک_هدفمند #تبلیغات_پولی #ترافیک_سایت  #جایگاه_در_گوگل #سرویس_گوگل #گوگل #تبلیغ 

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *