گوگل (Google) چگونه اطلاعات را دریافت می‌کند؟

خزیدن (Crawling): خزیدن (Crawling) به فرآیندی گفته‌می‌شود که در آن ربات گوگل صفحه‌های جدید و به روز شده را می‌یابد و به فهرست گوگل اضافه می‌کند. ما از تعداد زیادی کامپیوتر برای بدست آوردن میلیاردها صفحه در شبکه وب استفاده می‌کنیم. به نرم‌افزاری که عملیات آوردن اطلاعات را انجام می‌دهد ربات گوگل (Googlebot) گفته می‌شود (همچنین به نام‌های ماشین خودکار،ربات یا عنکبوت (Spider) شناخته می‌شود).

 

 



آیا گوگل وب سایت من را می‌بیند؟

فایل‌های robots.txt شما به گوگل می‌گوید : “می‌توانی به این بخش‌های وب سایت من نگاه کنی، اما نه به سایر بخش‌ها.” تنها چیزی که نیاز دارید، یک فایل تکست با عنوان robots.txt در سرور وب سایتتان است. قبل از جست‌وجو در سایت شما، ابتدا مشخص می‌کند که اجازه جست‌وجوی(Crawl) چه‌ قسمت‌هایی را دارد. زمانی که گوگل در وب سایت شما جست‌وجو(Crawling) می‌کند، به دنبال این فایل می‌گردد.



آیا گوگل در وب سایت من جست‌وجو (Crawling) می‌کند؟

خواسته شما این نیست که وب‌ سایتتان فقط یک بار فهرست شود، شما میخواهید که موتورهای جست‌وجو مدام وب‌سایت شما را فهرست کنند. موتورهای جست‌وجو مانند گوگل، فقط بصورت اتوماتیک به‌روز نمی‌شوند بلکه به عنکبوت‌ها (Spiders) بستگی دارند — کدهای کامپیوتری با بیت‌های کم، که موتورهای جست‌وجو برای جست‌و‌جوی شبکه وب ارسال می‌کنند (به همین دلیل به عنکبوت معروفند).

 

هر چند وقت یک‌ بار گوگل جست‌وجو (Crawl) می‌کند؟

گوگل به‌ سادگی توضیح می‌دهد که ربات‌ها به صورت منظم جست‌وجو (Crawl) می‌کنند. اما اینکه هر چند وقت وب سایت شما را جست‌وجو کند به لینک‌ها (links)، رتبه صفحه و قیود جست‌وجو(Crawling constraints) بستگی‌دارد. میزان به‌روزرسانی گوگل کاملا به صورت اختصاصی است و به وب‌سایت شما، اعتبار دامنه، لینک‌های مشترک (backlinks) شما و … بستگی دارد.

 



فهرست کردن جست‌وجوی(crawling) گوگل چیست؟

خزیدن (Crawling) به فرآیندی گفته‌می‌شود که در آن ربات گوگل صفحه‌های جدید و به‌‌روزشده را می‌یابد و به فهرست گوگل اضافه می‌کند. ما از تعداد زیادی کامپیوتر برای بدست آوردن میلیاردها صفحه در شبکه وب استفاده می‌کنیم. به نرم‌افزاری که عملیات آوردن اطلاعات را انجام می‌دهد ربات گوگل (Googlebot) گفته می‌شود (همچنین به نام‌های ماشین خودکار،ربات یا عنکبوت شناخته می‌شود).

الگوریتم گوگل چگونه کار می‌کند؟

گوگل از یک الگوریتم نشانه‌گذاری به نام رتبه صفحه استفاده می‌کند که به هر صفحه یک امتیاز ربط می‌دهد. رتبه‌ی هر صفحه به یک سری پارامترها بستگی دارد: تکرار و مکان کلیدواژه‌ها در وب‌سایت: اگر کلیدواژه‌ فقط یک‌بار در متون وب‌سایت، ظاهر شود، امتیاز پایینی برای آن کلیدواژه خواهد گرفت.

 

منظور از الگوریتم گوگل چیست؟

تعریف الگوریتم گوگل: الگوریتم گوگل، فرمولی است که گوگل برای رتبه‌دهی وب‌سایت‌های منتج شده از درخواست کاربر، استفاده می‎‌نماید.

 

SEO چه الگوریتمی است؟

الگوریتم SEO فرآیندی است که در آن، شما محتوای جست‌وجو را بهینه می‌کنید. بهینه سازی به معنی گرفتن بهترین رتبه ممکن نیست. در واژه‌نامه SEO ما و در تئوری SEO، تعریف بهینه‌سازی موتورجست‌وجو را اینگونه می‌یابید: “هنر طراحی و ویرایش صفحات وب برای رتبه‌بندی مناسب در موتورهای جست‌وجو.”

       .             حتما بخوانید: سئو چست؟



هرچه مدت  گوگل الگاریتم خود را تغییر می‌دهد؟

به طور کلی شرکت گوگل بین 500 تا 600 بار در سال الگوریتم‌های جست‌وجو خود را تغییر می‌دهد. اگرچه بسیاری از این تغییرات کوچک هستند و کاربر متوسط وب، حتی متوجه این تغییرات نمی‌شود. زمانی که تغییرات عمده ایجاد می‌شود و الگوریتم تغییر می‌کند، گوگل نسبت به این تغییرات محافظه‌کارانه عمل می‌کند.

آیا گوگل همه‌چیز را در جهان می‌داند؟

بر کسی پوشیده نیست که گوگل درباره کاربران خود اطلاعات زیادی دارد. غول تکنولوژی اطلاعات زیادی را در مورد شما جمع آوری می‌کند، از جمله سابقه جستجو، موقعیت مکانی و جستجوی صوتی، که به بهبود خدمات گوگل و ارائه تبلیغات مرتبط کمک می کند. مشابه آن می‌تواند زمانی باشد که شما یک کاربر آی‌فون (iPhone) باشید و از فرمان صوتی آن با استفاده از گوگل استفاده کنید.

 

 



       .             حتما بخوانید: گوگل ادز چیست؟

چرا گوگل خیلی سریع است؟

گوگل فهرست خود را از اینترنت جست‌و‌جو می‌کند. این ممکن است به نظر بی‌اهمیت باشد، اما این یک تمایز مهم است، زیرا جستجو را بینهایت سریعتر می‌نماید. … این دقیقا همان کاری است که گوگل انجام‌ می‌دهد، غیر از اینکه، شاخص فهرست‌یاب آن به کل اطلاعات جهان نشانه می‌رود و این بی‌نهایت بزرگتر از فهرست کوچک کتاب آشپزی شماست.

چرا الگوریتم گوگل بسیار مهم است؟

چرا الگوریتم گوگل بسیار مهم است؟ موتور جست‌وجوی گوگل بیشترین تبادل اطلاعات را نسبت به هر وب سایت دیگری دارد. … هرچه رتبه صفحه‌ها بالاتر باشد، در نتایج جست‌وجو گوگل (SERP) بالاتر قرار می‌گیرند، این بدان معناست که از نظر تئوری، بهترین لینک‌های مرتبط به درخواست شما، اولین‌ها در لیست گوگل هستند.

چه تعداد الگوریتم گوگل وجود دارد؟

هر سال، گوگل الگوریتم خود را با به ‌روز رسانی، تغییر می‌دهد. گوگل، الگوریتم خود را حدود 500 تا 600 بار تغییر داده‌است.

چرا گوگل خیلی خوب است؟

نمایش تبلیغات کمتر، یک مزیت گوگل نسبت به یاهو (Yahoo) و بینگ (Bing) می‌باشد، چرا که صفحات آن خواناتر می‌گردند. گوگل به صورت قابل توجهی در رتبه‌ بسیار خوبی میان سایت‌ها، از نظر ارتباط با کاربر، قرار دارد. این رتبه‌دهی به سایت‌ها، از نظر میزان توانایی آنها در لینک کردن اطلاعات مشابه در سایر صفحات، می‌باشد.



ترافیک پرداختی(paid traffic) چیست؟

پس از آنکه شما امتیاز ایجاد تبلیغات را خریده‌ باشید، ترافیک پرداخت شده، مربوط به هر مشتری می‌گردد که از وب سایت شما بازدید می‌کند. … یکی از رایج‌ترین شکل‌های ترافیک پرداختی، پرداخت به واسطه هر کلیک (PPC) بر تبلیغاتی است که مربوط به گوگل ادوردز (Ad Words) هستند.

نتایج گوگل چگونه رتبه‌بندی می‌شوند؟

در جست‌وجوی هر اصطلاحی توسط کاربر، وب سایت‌هایی که در صفحه نخست جست‌وجوی گوگل رتبه‌بندی می‌شوند، آنهایی هستندکه دارای بیشترین ارتباط و قابلیت استفاده برای کاربر، درنظرگرفته ‌می‌شود.

گوگل چگونه وب سایت‌ها را رتبه‌بندی می‌کند؟

استفاده از کلیدواژه.ساختار سایت.سرعت سایت.میزان زمان حضور کاربران در سایت.تعداد لینک‌های داخل سایت.کیفیت لینک‌های داخل سایت.قابلیت استفاده از سایت به وسیله تلفن همراه.


چگونه پیشبینی جست‌وجوی گوگل کار می‌کند؟

ویژگی پیش‌بینی جست‌و‌جوی گوگل، از الگوریتمی که بر اساس جست‌وجوهای متداول و محبوب کاربران، برای حدس زدن کلماتی که کاربر در حال نوشتن است، استفاده می‌کند. این الگوریتم یک لیست کشویی از پیشنهادات خود را ارائه می‌دهد، که همراه با اضافه کردن کلمات بیشتر توسط کاربر، پیشنهادات آن نیز تغییر می‌کند.

چگونه متوجه شوید که گوگل درباره شما چه می‌داند؟

ابتدا، اطمینان حاصل کنید به حساب کاربری گوگل خود وارد شده‌اید و سپس این لینک را برای مشاهده تنظیمات تبلیغات خود انتخاب کنید، که دقیقا نشان می‌دهد گوگل در مورد موضوعات مورد علاقه شما، چه فکری می‌کند.  شما یک تصویر مشابه تصویر بالا خواهید دید. اگر به پایین صفحه بروید، جنسیت و سن خود و تبلیغاتی که بلاک (blocked) کرده‌اید را مشاهده می‌کنید.

 رتبه‌بندی گوگل چه مدت زمانی طول می‌کشد؟

اکثریت آنها موفق به انجام آن در حدود 61 تا 182 روز می‌شوند. با مشاهده این نمودار، ممکن است به این فکر کنید به صورت میانگین، هر صفحه در هر جایی که باشد، برای به دست آوردن مکانی در 10 رتبه برتر گوگل، بین 2 تا 6 ماه به زمان نیاز دارد.

سرور(server) گوگل چگونه کار می‌کند؟

یک مدیر گوگل بر روی یک سرور که درون یکی از محفظه‌های داده‌های اولیه گوگل قرار دارد، کار می‌کند. (منبع: گوگل). … اخیرا تعداد سرورهای گوگل بیش از 1 میلیون، حدس زده شده‌است. اما داده‌های جدید از انرژی گوگل(Google’s energy) ، نشان می‌دهد که احتمالا حدود 900000 سرور گوگل در حال اجراست.

چگونه وب سایت خود را در گوگل قابل جست‌وجو کنیم؟

به گوگل وارد شوید

کنسول جست‌وجو(search console) – یک نقشه سایت (Sitemap) از وب‌سایت خود به گوگل ارسال نمایید.داده‌های ساختاریافته – محتوای ساختاریافته‌ی خود را برای کمک به کاربران برای یافتن صفحات مرتبط به جست‌وجویشان، برچسب‌گذاری کنید.

پیدا کردن گوگل – صفحات وب‌سایت شما می‌تواند در جست‌وجوی گوگل ظاهر شود.

#خزیدن    #ربات_گوگل   #ربات_عنکبوتی   #الگوریتم_گوگل  #نتایج_گوگل

   Crawling#

robots.txt#

Googlebot#

jQuery(document).ready(function ($) {
$(“#heading-animated-1c8b11fd67d786a38f90df3d56e0c159 .sh-heading-animated-typed”).typed({
strings: [“به سرعت در رنک های بالای موتورهای جستجو باشید.”,”با چندکلیک رتبه‌ی خود را در نتایج جستجو بالا ببرید.”, ],
contentType: ‘html’,
typeSpeed: 0,
loop: true,
startDelay: 300,
typeSpeed: 80,
backSpeed: 0,
backDelay: 700,
});
});


افزایش رتبه تضمینی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *