ماینینگ بیت کوین چیست؟

کلمه ماینینگ به معنی استخراج از معادن است. اما ماینینگ در دنیای دیجیتال چیست؟

کلمه‌ی ماینینگ (Mining)یک کلمه مشترک و پر تکرار است که در دنیای ارزهای رمزنگاری شده بسیار استفاده می‌شود.
ماینینگ بیت کوین پایه‌ی اصلی شبکه‌ی بیت کوین است. ماینرها(معدنچیان) مسئول تامین امنیت و تأیید معاملات بیت کوین هستند.
بدون ماینرهای بیت کوین، شبکه ممکن است مورد حمله قرار گیرد و عملکرد آن دچار اختلال شود.

کامپیوترهای تخصصی مسئول ماینینگ بیت کوین‌ها هستند. نقش ماینرها(معدنچیان) تأمین امنیت شبکه و پردازش تمام تراکنش‌های بیت‌کوین است. برای رسیدن به این هدف، ماینرها مسائلی محاسباتی را حل می‌کنند که به آنها اجازه می‌دهد تا بلاک‌هایی از تراکنش‌ها را به‌هم متصل کنند (که همان «بلاک چِین» معروف بیت‌کوین است). در مقابل این سرویس، ماینرها(معدنچیان) پاداشی از بیت کوین‌های جدید ایجاد شده و هزینه های معامله دریافت می کنند.

استخراج بیت کوین فرایند اضافه کردن اطلاعات معامله به دفترکل(ledger) بیت کوین های عمومی، از معاملات گذشته و یا بلاک چین (blockchain) می باشد. این دفترکل از معاملات گذشته، بلاک چین نامیده می شود زیرا همانند؛ زنجیره ای از بلوک ها می باشد. بلاک چین برای تأیید معاملات، برای بقیه شبکه به عنوان یک مکان دربرگرفته شده عمل می کند.

شفاف سازی استخراج بیت کوین

به احتمال زیاد هنگامی که عبارت “استخراج بیت کوین” را می شنوید، افکارتان بیشتر به سمت فانتزی غربی از کلنگ زنی، کثیفی و یک شبه پولدار شدن می رود. همانطور که معلوم است، این مقایسه خیلی هم بعید نیست.

استخراج بیت کوین با استفاده از رایانه های پرقدرت که حل مشکلات پیچیده محاسباتی ریاضی را برعهده دارند (به اندازه ای پیچیده که نمیتوان با دست آن را به انجام رساند.)، همچنان که فریبنده نمی باشد، به همان اندازه هم نامعلوم است. شانس و کاری که یک رایانه برای حل یکی از این مشکلات لازم دارد مورد نیاز است، معادل کاری است یک معدنچی انجام می دهد.

معدنچی با حفاری در یک گودال ماسه ای ،از دل زمین طلا استخراج کند. هم اکنون شانسی که یک رایانه بتواند یکی از این مشکلات را حل کند، 1 در 6 تریلیون است، اما موضوع بیشتر در مورد بعد آن است. نتیجه “استخراج بیت کوین” دو قسم دارد: اول اینکه وقتی رایانه ها این مشکلات پیچیده ریاضی را در شبکه بیت کوین حل می کنند، بر خلاف زمانی که طلا از زمین استخراج می شود، آنها بیت کوین جدیدی را تولید می کنند.

و دوم؛ با حل مسائل محاسباتی ریاضی ، استخراج کنندگان بیت کوین با تأیید اطلاعات مربوط به معامله، شبکه پرداخت بیت کوین را قابل اطمینان می سازند. شانس بسیار خوبی وجود دارد که منطقی به نظر می رسد. چگونگی استخراج بیت کوین در جزیئیات بیشتر توضیح داده شده است.

در ابتدا بیایید با جزئیاتی شروع کنیم که بیشتر در این راستا مرتبط هستند: برای توضیح اینکه چگونه استخراج بیت کوین انجام می‌شود در جزئیات بیشتر توضیح داده شده، شروع کنیم با یک فرآیند که کمی به خانه نزدیک تر است: مقررات پول رایج چاپ شده.

       .             حتما بخوانید: بیت کوین چیست؟

استخراج بیت کوین چگونه انجام می شود؟

نکته دقیقا در اینجاست. برای اینکه استخراج کنندگان بیت کوین بتوانند به طور واقعی از معتبر سازی معاملات، بیت کوین به دست بیاورند دو چیز باید رخ دهد؛ اولا، آنها باید 1 مگابایت (MB) از ارزش معاملات را بررسی کنند، که ازلحاظ تئوری میتواند به اندازه یک تراکنش کوچک باشد، اما اغلب بسته به میزان اطلاعات هر تراکنش چندین هزار است. این بخش آسان کار است.

دوم، برای اضافه کردن یک بلاک از معاملات به بلاک چین، استخراج کنندگان باید یک مشکل ریاضی محاسباتی پیچیده را حل کنند که “اثبات کار” نامیده می شود. آنچه که آنها در واقع انجام می دهند، این است که سعی دارند با یک شماره هگزادسیمال 64 رقمی، به نام “هش”، که کمتر یا برابر هش هدف است، روبرو شوند.

اساسا، یک کامپیوتر استخراج کننده، هشها را با نرخ مگا هش در ثانیه (GH / S)، گیگا هش در ثانیه (GH / S) یا حتی ترا هش در هر ثانیه (GH / S) بسته به واحد استخراج میکند تا تمام شماره های 64 رقمی را تا زمان رسیدن به یک نتیجه، بررسی مند. به عبارت دیگر، این کاربه نوعی قمار است.

چگونه می توان با میلیون ها نفر از استخراج کنندگان رقابت کرد؟

1 در 6 تریلیون به اندازه ای که به نظر می رسد دشوار نیست، نکته هم در اینجاست. نه تنها استحراج کنندگان بیت کوین باید به هش درست دست پیدا کنند، بلکه باید اولین کسانی باشند که این کار را انجام می دهند. از آنجایی که استخراج بیت کوین اساسا یک کارحدسی می باشد،رسیدن به هش درست قبل از یک استخراج کننده دیگرنکته بسیار حائز اهمیتی می باشد و بستگی به رایانه شما دارد که به چه میزان هش تولید میکند.

درست یک دهه پیش، استخراج کنندگان بیت کوین می توانستند بر روی رایانه های رومیزی معمولی با یکدیگر به رقابت بپردازند. اما با گذشت زمان، استخراج کنندگان متوجه شدند که کارت های گرافیکی که معمولا برای بازی های ویدئویی مورد استفاده قرار می گیرند، در کار استخراج، مؤثرتر از دسکتاپ و واحد پردازش گرافیکی (GPU) بودند که در بازی مورد استفاده قرار می گرفتند.

در سال 2013، استخراج کنندگان بیت کوین شروع به استفاده از رایانه هایی کردند که به طور انحصاری به منظور استخراج کریپتوکارنسی (cryptocurrency ) به شیوه موثر،  طراحی شده بودند که مدار مجتمع کاربرد(ASIC)، نامیده می شدند. این رایانه ها می توانند از 500 دلار تا دهها هزار دلار، ادامه داشته باشند.

بیت کوین در دنیا امروز

امروزه استخراج بیت کوین بسیار رقابتی است و با سودآوری بیشتر آن، تنها با تکنولوژی های جدید و به روز امکان پذیر است. با استفاده از کامپیوترهای رومیزی، GPU ها و یا مدل های قدیمی تر ASIC، هزینه مصرف انرژی به طور واقعی بیش از درآمد حاصل شده می باشد. حتی با داشتن جدیدترین واحد، یک کامپیوتر معمولی به ندرت برای آنچه استخراج کنندگان به آن “استخر استخراج” (mining pool) میگویند، کافی می باشد.

استخر استخراج گروهی از استخراج کنندگان می باشد که قدرت محاسباتی خود را ترکیب می کنند و بیت کوین استخراج شده بین استخراج کنندگان تقسیم می شود. تعداد بیشماری از بلاک ها به وسیله استخر ها به جای استخراج کننده های فردی تولید می شود. در جولای 2017، شرکتها و استخرهای استخراج، تقریبا 80 تا 90 درصد از قدرت محاسبات بیت کوین را نمایش دادند.

       .             حتما بخوانید:  کارت اعتباری بیت کوین چیست؟

آیا استخراج بیت کوین پایدار است؟

با شانسی بین 1 تا 6 تریلیون، سطح دشواری مقیاس سازی و شبکه گسترده ای از کاربران بررسی کننده معاملات، یک بلاک از معاملات تقریبا در هر 10 دقیقه تایید می شود. اما مهم است به یاد داشته باشید که؛ 10 دقیقه یک هدف است نه یک قانون. با انجام معاملات در بلاک چینی  در هر 10 دقیقه، شبکه بیت کوین می تواند حدود هفت تراکنش در ثانیه  را پردازش کند. با این حال، شبکه های کاربران بیت کوین همچنان در حال رشد می باشند و تعداد معاملات انجام شده در 10 دقیقه؛ در نهایت از تعداد معاملاتی که می تواند در عرض 10 دقیقه پردازش شود فراتر رفته است. در مورد این نکته، زمان انتظار برای معاملات شروع می شود و ادامه پیدا می کند، مگر اینکه یک تغییر در پروتکل بیت کوین ایجاد شود.

چگونه بیت کوین ها را استخراج کنید؟

به هر اندازه که قدرت محاسباتی بیشتری  داشته باشید، سهم بیشتری از پاداش را به دست می آورید.

مرحله 1 – دریافت بهترین سخت افزاراستخراج بیت کوین

مرحله 2 – دانلود رایگان  نرم افزار رایگان استخراج بیت کوین

مرحله 3 – پیوستن به استخر استخراج بیت کوین

مرحله 4 – تنظیم کیف پول بیت کوین

مرحله 5 – همراه ب.دن با اخباز جدید از بیت کوین

چه تعداد بیت کوین را می توانید در یک روز استخراج کنید؟

هر روزه چه تعداد از بیت کوین استخراج می شوند؟ 144 بلاک در روز به طور متوسط استخراج می شوند و در هر بلاک، 12.5 بیت کوین وجود دارد.

چگونه بیتکوین ها را رایگان دریافت کنید؟

ساده ترین راه برای دریافت بیت کوین رایگان:

  1. این کار بسیار سریع انجام می شود. برای هر فعالیتی که تکمیل می کنید بیت کوین به دست بیاورید و در عرض چند ساعت پرداخت دریافت کنید.
  2. این کار رایگان می باشد. تنها چیزی که لازم دارید یک آدرس بیت کوین می باشد که برای دریافت پرداخت به آن نیاز دارید.
  3. این کار سرگرم کننده است! ما همیشه محتوای جدید و جالبی را اضافه می کنیم.

آیا می توانم از طریق بیت کوین پول کسب کنم؟

در حالی که راه های بسیاری برای کسب پول از بیت کوین وجود دارند، هیچ چیزی هم بدن زحمت به دست نمی آید. کسب بیت کوین به صورت آنلاین زمان و هزینه هایی را به دنبال دارند  و بسیاری از روش های امیدوار کننده ارزشی نخواهند داشت و رفتن به سمت شان، فقط تلف کردن وقت خواهد بود. در اینجا یک لیست از 12 روش مختلف که می توانید از طریق آن ها پول کسب کنید آورده شده است: درآمدهای کوچک (Micro earnings).

#استخر _ستخراج # استخراج #استخراج_بیت کوین #بلاک_چین   #بیت_کوین   #پرداخت بیت_کوین  #سخت_افزار بیت کوین   #نماینر  #معدنچیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *